Η Σύγχρονη Ιατρική στην Αισθητική Οφθαλμολογία

Το νέο υπερσύγχρονο Οφθαλμολογικό Νοσοκομείο Athens Eye Hospital την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου του 2011 και ώρα 16.30 μ.μ ανοίγει τις πόρτες του στο κοινό που αγαπά την υγεία αλλά και την εμφάνιση του.

Το νέο υπερσύγχρονο Οφθαλμολογικό Νοσοκομείο
Athens Eye Hospital

Η επιστημονική ημερίδα που πραγματοποιείται με θέμα:

Η ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΙΑΤΡΙΚΗ στην ΑΙΣΘΗΤΙΚΗ ΟΦΘΑΛΜΟΛΟΓΙΑ

έχει στόχο την ενημέρωση πάνω σε όλες τις τελευταίες επαναστατικές μεθόδους και τεχνικές της οφθαλμοπλαστικής, της αισθητικής ιατρικής πρόσωπου και γενικά της περιοφθαλμικής περιοχής.

• Βλεφαροπλαστική,
  • Βotox,
  • Fillers,
  • Μεσοθεραπείες,
  • PRGF αυτόλογη μεσοθεραπεία,
  • Lipofiling αυτόλογη μεταφορά λίπους στο πρόσωπο,
  • Νήματα πολυγαλακτικού οξέως,
  • R.F ραδιοσυχνότητες,
  • Peelings χημικά, μηχανικά.

Σε ένα πλούσιο πρόγραμμα επικοινωνίας ιατρών και καλεσμένων (ομιλίες, coffee break, finger food) θα αναπτυχτούν και αλλά θέματα αισθητικών επεμβάσεων όπως:

• Αντιμετώπιση μετατραυματικών ή μετεγχειρητικών δυσμορφιών,
  • Εντρόπιο, Εκτρόπιο,
  • Τριχίαση,
  • Χειρουργική κόγχου,
  • Χειρουργική δακρυϊκού συστήματος,
  • Διαθλαστική χειρουργική, και άλλα.

Στα 30 υπερσύγχρονα εξεταστήρια, έμπειρο ιατρικό δυναμικό διεθνούς φήμης και μεγάλης εμπειρίας θα παρέχει δωρεάν διάγνωση προβλημάτων του δέρματος του προσώπου και της περιοφθαλμικής περιοχής, ιατρικές συμβουλές και προτάσεις-λύσεις για όλες τις παθήσεις.

Τό Athens Eye Hospital επισκέπτονται πλέον για χειρουργικές επεμβάσεις ασθενείς από όλη την Ελλάδα και από χώρες του εξωτερικού. Το Νοσοκομείο αποτελεί κέντρο αναφοράς στην χειρουργική αφαίρεση ενδοφθάλμιων όγκων, αποκόλληση αμφιβληστροειδούς, θεραπεία παθήσεων ωχράς κηλίδας, καταρράκτου κ.λ.π.
Με τη δημιουργία του Athens Eye Hospital δόθηκε η δυνατότητα να αντιμετωπίζονται και να επιλύονται πλέον με ασφάλεια στην χώρα μας όχι μόνο σοβαρά και δύσκολα οφθαλμολογικά προβλήματα αλλά και προβλήματα αισθητικής χειρουργικής του προσώπου και της περιοφθαλμικής περιοχής.

Με πυξίδα λοιπόν την εμπειρία, την ασφάλεια, την τεχνογνωσία, αλλά και την διαρκή επαγρύπνηση πάνω σε κάθε νέα επαναστατική μέθοδο θεραπείας το ιατρικό δυναμικό του ATHENS EYE HOSPITAL σας περιμένει.

16:30
Προσέλευση

17:00
Χαιρετισμός - Έναρξη ημερίδας (Γεράσιμος Ραλλάτος, Ιωάννης Βέργαδος)

17:15
Διαθλαστική Χειρουργική (Αφαίρεση μυωπίας, υπερμετρωπίας και αστιγματισμού)
Εισηγητής: Τσιούμας Νικόλαος Χειρ. Οφθαλμίατρος

17:30
Διαθλαστική Χειρουργική (Αφαίρεση πρεσβυωπίας με το νέο πρωτοποριακό laser Femtosecond)
Εισηγητής: Παναγιώτης Ζαφειράκης Χειρ. Οφθαλμίατρος

17:45
Βλεφαροπλαστική (Αισθητική Βλεφαροπλαστική, Εντρόπιο, Εκτρόπιο, Πτώση Βλεφάρου)
Εισηγητής: Παναγιώτης Μάτσης Χειρ. Οφθαλμίατρος

18:00
Ασκορρινοστομίες (Ενδοσκοπική Ασκορρινοστομία), Θυρεοειδικός εξόφθαλμος
Εισηγητής: Νικόλαος Τράκος Χειρ. Οφθαλμίατρος

18:15
Τεχνικές ανανέωσης του προσώπου και περιοφθαλμικής περιοχής (botox, fillers, ραδιοσυχνότητες, μεσοθεραπείες )
Εισηγητής: Τσιούμας Σωτήρης Χειρ. Οφθαλμίατρος - Αισθητικός Ιατρός - Οφθαλμοπλαστικός

18:30 Coffee Break – Finger food
δωρεάν εκτίμηση προσώπου και περιοφθαλμικής περιοχής στα 30 πλήρως εξοπλισμένα εξεταστήρια μας.

Σας περιμένουμε.