Το Athens Eye Hospital επεκτείνεται
Πέμπτη, 12 Μαρτίου 2015

Νέες εγκαταστάσεις. Νέα τμήματα. Νέες δυνατότητες.

Μέσα στους επόμενους μήνες θα έχει ολοκληρωθεί η καινούργια υπερσύγχρονη πτέρυγα του νοσοκομείου, η οποία θα εκτείνεται σε 6 ορόφους και θα συνδέεται με αερογέφυρες με το κεντρικό κτίριο.

Τα τμήματα που θα στεγάζονται στη νέα πτέρυγα περιλαμβάνουν:

• Υπερσύγχρονη Τράπεζα Ανθρώπινων Οφθαλμικών Ιστικών Μοσχευμάτων
  • Πρότυπο Εργαστήριο Καλλιέργειας Βλαστοκυττάρων
  • Ερευνητικό Ινστιτούτο Οφθαλμολογίας με απεικονιστικά μηχανήματα τεχνολογίας adaptive optics, που επιτρέπουν την απευθείας μελέτη των μικροκυτταρικών δομών του οφθαλμού, με σκοπό τη διερεύνηση και αναγνώριση παθήσεων του πρoσθίου και του οπισθίου ημιμορίου, πολύ πριν γίνουν αντιληπτές από τα μέχρι σήμερα διαγνωστικά μέσα.
  • Τμήμα Παιδιατρικής Ογκολογίας
  • Υπερεξειδικευμένο Ινστιτούτο Αισθητικής Οφθαλμολογίας υψηλής τεχνολογίας

Το Athens Eye Hospital θα συνεχίσει να μεγαλώνει με νέες υποδομές και νέους τομείς εξειδίκευσης. Όλα τα τμήματα και όλες οι υποειδικότητες της Οφθαλμολογίας θα συνεχίσουν να συνεργάζονται στενά και να λειτουργούν σαν ένα σώμα, με ένα και μόνο σκοπό: την προστασία του πολύτιμου αγαθού της Όρασης.

Λεωφ. Βουλιαγμένης 45
166 75 Γλυφάδα