Υποτροφία Athens Eye Hospital για μετεκπαίδευση στον Καναδά

Στα πλαίσια της συνεχιζόμενης εκπαίδευσης στο χώρο της ιατρικής, το Athens eye Hospital χορήγησε δύο υποτροφίες σε δύο οπτομέτρες που ανήκουν στο δυναμικό του, τις κ.κ Μαριάννα Χάντζου και Μαρινέλα Χαλίτη.
 Οι κ.κ. Χάντζου και Χαλίτη θα μετεκπαιδευτούν στο Universite de Montreal στον Καναδά με αντικείμενο τις ειδικές εφαρμογές φακών επαφής. Η υποτροφία θα πραγματοποιηθεί υπό την διεύθυνση των διεθνούς φήμης καθηγητών Jean Marie Hanssens και Langis Michaud. Στο πλαίσιο αυτό, οι κ.κ. Χάντζου και Χαλίτη θα εμβαθύνουν σε σύγχρονα θέματα φακών επαφής, όπως σκληρικοί φακοί σε ανώμαλους κερατοειδείς και μεγάλες μυωπίες και αμετρωπίες, πολυεστιακοί σκληρικοί φακοί επαφής, ορθοκερατολογία και έλεγχος της εξέλιξης της μυωπίας.
Το Athens Eye Hospital εύχεται καλή επιτυχία στις κ.κ. Χάντζου και Χαλίτη και τονίζει για πολλοστή φορά την προσήλωσή του στην συνεχή εκπαίδευση των στελεχών του, πάντα με γνώμονα την άρτια ιατρική φροντίδα του ασθενούς.